Skarpetki leczą i wspomagają leczenie


Kondycja naszych stóp jest ważna dla całego organizmu. Dzięki ich sprawności pokonujemy trudy i znoje. Zdrowe i zadbane stopy zapobiegają wnikaniu różnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Możemy dbać o nasze stopy na wiele sposobów, np. zakładając właściwe skarpetki medyczne. Podstawą zdrowych stóp są skarpetki bezuciskowe, pomagające usprawnić przepływ krwi między naczyniami. Zapobiegają powstawaniu obrzęków.

Odpowiedni materiał
Skarpetki przeciwgrzybiczne – miedź
Aby przeciwdziałać powstawaniu takich chorób stóp jak np. grzybica zacznijmy od tegi- skarpetki przeciwgrzybiczne, które są wykonane z przędzy bawełnianej z dodatkiem miedzi, która stanowi ochronę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą.
Pierwiastek między blokuje rozwój zarodników grzybów, co chroni nasze stopy przed stanem zapalnym. Często skarpety przeciwgrzybiczne są częścią leczenia grzybicy - po więcej.
Skarpetki dla cukrzyków – jony srebra
Podobna sytuacja jest z antybakteryjnymi skarpetkami dla diabetyków. Materiał, z którego są uszyte skarpetki dla cukrzyków to przędza z jonami srebra, które mają działanie antyseptyczne, zapobiegają rozwojowi mikrobów i wydzielaniu się nieprzyjemnego zapachu.
Dodatkowo dzięki odpowiednio skonstruowanej cholewce bezproblemowo przylegają do stopy nie powodując ucisku. Ponadto użycie specjalnej przędzy z kanalikami powietrza pozwala utrzymać stopę w odpowiedniej temperaturze, wtedy stopa nie poci się.
Masujące antybakteryjne skarpetki
Zupełnie innym rodzajem skarpet, są skarpety polipropylenowe, które mają za zadanie masować nasze stopy podczas chodzenia w nich. Dzięki odpowiedniej konstrukcji splotów masują stopy i nie czujemy bólu.
Takie skarpety są nie tylko antybakteryjne ale także używane są w refleksoterapii, gdyż mają wpływ na pobudzenie krążenia w organizmie.
Dzięki różnym rozwiązaniom technologicznym i zastosowaniu odpowiedniego materiału możemy zakupić skarpetki, które nie tylko będą wystarczały na długo ale przyczynią się do leczenia na różne schorzenia, związane ze stopami.