W jaki sposób pielęgnować cerę zimą?


W czasie zimy, nasza cera jest podatna dużo bardziej na czynniki zewnętrzne. Oddziaływanie chłodu, chłodnego wiatru czy promieni słonecznych jest nieco bardziej wyczuwalne. Jest tak, albowiem na skórze umiejscowionych jest więcej receptorów zimna aniżeli ciepła. W zależności od odmiany cery, wymagana jest inna pielęgnacja. W najwyższym stopniu odporna na ziąb jest cera tłusta oraz mieszana, w najniższym stopniu – sucha i naczynkowa. 


Zmiana diety dla dobra skóry w okresie zimowym

W czasie zimy powinniśmy jeść więcej składników bogatych w tłuszcze, witaminy C, E i A, ponieważ opóźniają przebieg starzenia skóry, pobudzają fragmenty skóry nadwrężone przez słońce oraz ochraniają przed działalnością słońca, witamina A oprócz tego zmniejsza zmarszczki i karmi cerę. Wszystkie te elementy znajdują się w rybach, jajach, mleku, maśle, serach, produktach zbożowych, marchwi, kapuście, dyni czy orzechach. 


Jakie kosmetyki dobre na zimę

w okresie zimowym powietrze jest bardzo suche, dodatkowo bardzo dużo czasu spędzamy w pomieszczeniach ogrzewanych oraz klimatyzowanych co wielce wysusza nasza skórę. Potrzebujemy więc kosmetyków o cechach higroskopijnych czyli takich, które zatrzymują wodę w skórze. Takie własności posiada kwas hialuronowy przy czym jest substancją mocno nawilżającą. Gliceryna ma analogiczne właściwości. Usta są bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Nabądźmy więc także w pomadki, balsamy do ust.


Osłona skóry przed słońcem podczas zimy
Zimą równie istotne jest, żebyśmy dbali o ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Pokrywa śnieżna ma właściwości mocno odbijające światło słoneczne, dlatego nasza cera jest podatna na jego aktywność. Powinno się zaopatrzyć się w balsamy z filtrem UV wodoodporne, które przydadzą się w każdych warunkach. Poboczną ochronę zagwarantują nam także kosmetyki kolorowe.